Ślub i oszczędzanie. Zobacz, jak zaoszczędzić na ślubie!

​Ślub to naprawdę olbrzymie przedsięwzięcie, do tego zazwyczaj naprawdę bardzo kosztowne. Wiele par stara się jednak na ślubie zaoszczędzić, niekoniecznie jednak w sposób widoczny lub taki, który sprawiłby, że cała uroczystość straciłaby na jakości. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka pomysłów na to, jak na ślubie można zaoszczędzić.

• Zaproście tylko osoby najbliższe

To oczywiście najlepszy ze sposobów. Dzięki temu koszty znacząco spadną, w końcu nie dość, że cena od osoby obecnie waha się zazwyczaj w granicach od 200 do 300 zł, to musimy pamiętać o winietkach, zaproszeniach, kosztach dojazdu, by osoby zaprosić itd. Minusem tego rozwiązanie jest jednak fakt, że każdy z gości pojawi się z prezentem. Pierwotne oszczędności sprawią więc, że w efekcie suma naszych prezentów będzie skromniejsza – musimy się więc zastanowić, czy to aby na pewno najlepsze rozwiązanie.

• Ślub w inny dzień, niż sobotę

Jest to temat naprawdę kontrowersyjny, jednak pamiętajmy, że w trakcie roku odbywa się naprawdę wiele świąt kościelnych, które wypadają w tygodniu. Często jest nim np. 15 sierpnia – Święto Matki Boskiej Zielnej. W takim przypadku organizacja ślubu w inny dzień tygodnia może się udać – i tak większość ma wtedy wolne, za to ceny lokali będą wtedy naprawdę znacznie niższe!

• Nie organizuj wesela, nie bierz ślubu!

Brzmi to dość kontrowersyjnie, jednak nie zachęcamy do tego, by z nich rezygnować – wręcz przeciwnie, zachęcamy do nich. Pamiętajmy jednak o tym, że biznes weselny potrafi na swoje usługi nakładać naprawdę olbrzymi marże – tylko dlatego, że dany produkt czy usługa jest ślubna lub weselna. Przykładem niech będą kwiaty – zapłacimy za nie nawet kilkaset procent więcej, jeżeli będą weselna, nawet jeżeli byłyby to takie same bukiety. Podobnie będzie w przypadku fryzjera, kosmetyczki czy wielu innych produktów, czy usług – jeżeli nie musimy, nie informujemy o tym, że są one „ślubne czy weselna” – wtedy zapłacimy za nie znacznie mniej.

• Zakup alkoholu odpowiednio wcześniej

Zakup alkoholu to zazwyczaj koszt przynajmniej kilku tys. złotych. Możemy go jednak obniżyć. Jeżeli planujemy wesele za kilka lat, kupmy alkohol wcześniej – nic się z nim nie stanie, my jednak zaoszczędzimy na podwyżkach, w tym akcyzy, które na pewno się pojawiają. Jeżeli ślub ma być w roku następnym, alkohol kupmy już teraz – w nowym roku nowa akcyza jest niemal nieunikniona. Szukamy również promocji – często w marketach można kupić alkohol znacznie taniej niż w hurtowniach! Musimy jednak na taką ofertę trafić, jednak jest to naprawdę warte zachodu.

• DJ zamiast zespołu

To również dość kontrowersyjne rozwiązanie, jednak pamiętajmy – bardzo dobry DJ jest zawsze tańszy od nawet przeciętnego zespołu. Do tego nie musimy martwić się o to, że zespół cały czas będzie znajdował się na przerwie, zniknie również problem tego, że nie umie on zagrać czy zaśpiewać danej piosenki. Na koniec pamiętajmy - koszt zespołu i DJ to jedno, jednak dla każdego z członków tego pierwszego potrzebujemy miejsca przy stole, a to zazwyczaj koszt przynajmniej w sumie 1000 zł! Nic dziwnego, że w obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na wynajęcie DJ.

• Obrączki z naszego złota

Obrączki to czasem naprawdę spory koszt, jednak możemy go zmniejszyć. Jeżeli tylko mamy taką możliwość, możemy oddać do jubilera własne złoto, on zaś – za stosunkowo niewielką opłatą – przetopi je na obrączki. To znacznie tańsze, niż ich zakup, do tego obecnie sprzedaż złota wcale nie jest takim dobrym interesem. Inną opcją jest szukanie promocji i wyprzedaży – w tym przypadku zdecydowanie warto odwiedzać targi ślubne.

• Nie wypożyczaj samochodu

Nie musicie wypożyczać samochodu z wypożyczalni – chociaż to oczywiście opcja naprawdę atrakcyjna, to generuje nam znów dodatkowe koszty. Czasem warto poprosić kogoś z bliskiej rodziny, by pożyczył nam swój samochód, w zamian, na ten dzień lub dwa, oddając swój. Jeżeli koszty naprawdę się liczą, a nie ma opcji na taką rodzinną pomoc, można zdecydować się nawet na swój samochód. Nie jest to kwestia tak kluczowa, podczas gdy wynajem samochodu ślubne go czasem koszt nawet ponad tysiąca złotych!

• Szukaj promocji i wyprzedaży

Tyczy się to zwłaszcza garnituru, sukni ślubnej i dodatków, jednak podobnie może być w przypadku akcesoriów potrzebnych na sali weselnej. Szukanie zacznijmy odpowiednio wcześniej, dzięki temu na pewno na promocje trafimy. W przypadku np. męskich garniturów, w sezonie wyprzedażowym niczym trudnym jest odnalezienie ich o 70% taniej, i to w salonach naprawdę znanych marek, takich jak Bytom czy Vistula. Dzięki temu, jeżeli zależy nam na tym, by wyglądać naprawdę znakomicie, bez problemu uda nam się zaoszczędzić nawet do kilku tysięcy złotych!

O serwisie

Poradnik dotyczy organizacji przyjęcia weselnego. Na stronie znajdziesz informacje o tym, jak urządzić wspaniałe wesele bez zbędnych kosztów a żeby wszyscy dobrze się bawili.

Kontakt

kontakt@hotelpzm.pl

Galeria