Jak udekorować stoły na wesele

Wesele to nie tylko jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu – to również spore wyzwanie logistyczne i organizacyjne, a także okazja, by zrobić wrażenie na naszych bliskich, rodzinie i przyjaciołach. Naturalnie, uwaga gości skupi się przede wszystkim na wyglądzie Młodej Pary, ale nie mniej ważny jest też wystrój sali, a przede wszystkim – dekoracje stołów.

Przyjrzyjmy się zatem, w jaki sposób można udekorować stoły weselne i jakie są obecne trendy w tej dziedzinie?

Inspiracja 1 – natura

Jeśli wesele, które planujemy, nie posiada wyraźnego motywu przewodniego lub jest nim po prostu wybrany przez nas kolor, udekorowanie stołów za pomocą naturalnych elementów będzie z pewnością strzałem w dziesiątkę. Jako dekoracja posłużyć mogą tu przede wszystkim kwiaty, ale warto pójść o krok dalej i wykorzystać także inne elementy roślin, jak gałęzie, owoce czy nawet orzechy. Doskonale prezentują się również szyszki oraz wszelkie inne dary lasu, jak np. drobne jagody oraz mchy. Ciekawym pomysłem jest również zastąpienie tradycyjnych, papierowych karteczek, wyznaczających miejsca gościom odpowiednio dużymi liśćmi z wypisanymi imionami.

Inspiracja 2 – zgodnie z tematem

Częstym pomysłem na urozmaicenie wesela jest wybór jakiegoś tematu czy motywy przewodniego. Tu panuje całkowita dowolność i jedynym, co nas ogranicza, może być nasza wyobraźnia. Można więc zdecydować się na wesele w stylu vintage, góralskim, marynistycznym, a także przyjąć za motyw przewodni książki, PRL czy nawet ulubiony film Państwa Młodych. W takim przypadku, również dekoracje stołów powinny w wyraźny sposób nawiązywać do obranego przez nas stylu, aby podkreślić wyjątkowy charakter uroczystości oraz nadać jej niezapomnianego uroku.

Inspiracja 3 – humor

Organizacja ślubu oaz wesela wiąże się ze sporymi emocjami, warto więc w jakiś sposób rozładować atmosferę, szczególnie w przypadku, gdy Państwo Młodzi lub ich najbliżsi mają tendencję do wzruszeń. Rozmazany makijaż i zaczerwienione oczy, nawet wówczas, gdy są oznaką wielkiego szczęścia, nigdy nie prezentują się dobrze – ani w naturze, ani na zdjęciach. Niezawodnym sposobem na rozładowanie zbyt nabrzmiałej atmosfery będzie humor, np. w postaci zabawnych figurek, anegdot czy wierszyków, umieszczonych na stołach. Można również pokusić się o urządzenie gościom zabawy, umieszczając na wizytówce każdego z nich po połowie dowcipu – odnalezienie swojej „pary” będzie doskonałą okazją do integracji, co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku, gdy goście pochodzą z różnych stron i nie znają się nawzajem.

O serwisie

Poradnik dotyczy organizacji przyjęcia weselnego. Na stronie znajdziesz informacje o tym, jak urządzić wspaniałe wesele bez zbędnych kosztów a żeby wszyscy dobrze się bawili.

Kontakt

kontakt@hotelpzm.pl

Galeria