Jaki lokal wybrać na wesele?

Organizacja ślubu i wesela to nie tylko wielkie przeżycie i wspaniałą zabawa, ale też spore wyzwanie logistyczne i organizacyjne. Podstawową kwestią jest oczywiście wybór lokalu, w którym odbędzie się cała impreza. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając salę weselną?

Lokalizacja

Stare przysłowie głosi, iż w przypadku nieruchomości, istotne są trzy cechy: lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja. Podobna zasada dotyczy również wyboru sali weselnej; nawet, jeśli będzie to doskonały lokal, ale położony na drugim końcu zakorkowanego miasta, niż kościół, spod którego wyruszy orszak weselny, katastrofę i irytację gości mamy zapewnioną. Oczywiście, nie oznacza to, że mamy wybierać jedynie najbliżej położone lokale – sęk w tym, by przemyśleć, ile czasu zajmie nam droga do sali weselnej, jak duża jest szansa, ze utkniemy w korku, zaspie śnieżnej oraz w jaki sposób dostaną się na miejsce goście, którzy nie są zmotoryzowani. Warto też wziąć pod uwagę, że ceny za tzw. talerzyk, czyli za jednego gościa, mogą znacznie się różnić w zależności od odległości od centrum. Jeśli więc planujemy duże wesele, warto rozważyć wybranie lokalu, położonego tuż za miastem, co pozwoli na znaczne obcięcie kosztów.

Charakter

Wesele powinno nie tylko być eleganckie i niezapomniane – powinno również stanowić odbicie naszego charakteru i upodobań. Wcale nie jest powiedziane, że musimy urządzać je w najbardziej snobistycznym lokalu w mieście – jeśli lepiej czujemy się w strażackiej remizie, górskim schronisku czy nawet na plaży, zorganizujmy wesele właśnie tam.

Warto też pamiętać, ze położenie i charakter sali weselnej zdominuje resztę kwestii organizacyjnych. Jeśli na przykład zdecydujemy się na lokal, urządzony w zabytkowej piwnicy, raczej nie podamy na weselu futurystycznych dan kuchni molekularnej, ale tradycyjne, staropolskie potrawy. I odwrotnie – decydując się na salę weselna w nowoczesnej restauracji, raczej nie powinniśmy wprowadzać zgrzytów i zamawiać tradycyjnego bigosu w chlebie oraz schabowego z kapustą, ale odpowiednio wykwintne i eleganckie dania.

Dodatkowe opcje

Wybierając lokal weselny, warto zapytać też o dodatkowe możliwości i atrakcje, jakie oferuje. W przypadku większości hoteli jest to zwykle apartament dla nowożeńców, często stanowiący prezent dla Młodej Pary. Jeżeli natomiast wybierzemy zabytkowy dworek, mający ciekawą architekturę i otoczony zabytkowym parkiem, warto ustalić, czy możemy nieodpłatnie urządzić tam sesję zdjęciową.  Często sale weselne oferują też w cenie wesela inne atrakcje: fontannę czekoladową, lustro owoców czy wreszcie powitanie chlebem i solą.

Jeżeli na naszym weselu przewidujemy duża liczbę rodzin z dziećmi, warto też zapytać o kącik dla nich lub możliwość zapewnienia im opieki w czasie, gdy rodzice będą się bawić. Warto też ustalić, czy w takim przypadku dla dzieci przewiduje się pełną porcję i do jakiego wieku dzieci nie są wliczane w cenę cateringu.

 

 

O serwisie

Poradnik dotyczy organizacji przyjęcia weselnego. Na stronie znajdziesz informacje o tym, jak urządzić wspaniałe wesele bez zbędnych kosztów a żeby wszyscy dobrze się bawili.

Kontakt

kontakt@hotelpzm.pl

Galeria