Organizacja wesela krok po kroku – część 3

W części 1 i 2 zajmowaliśmy się organizacją „dużych” rzeczy, jak znalezienie sali czy wybór strojów dla Państwa Młodych. Pamiętajmy jednak, że diabeł tkwi w szczegółach, więc musimy zatroszczyć się również o mniej spektakularne, ale równie z istotne elementy całej uroczystości.

KROK 7 – obrączki

Wybór odpowiednich obrączek można zacząć przeglądając galerie w Internacie, jednak ostateczną decyzją najlepiej jest podjąć w salonie jubilerskim. Pamiętajmy przy tym, że obrączki niekoniecznie muszą być wykonane ze złota. Coraz częściej stosuje się inne metale, jak np. tytan, który jest znacznie bardziej trwały oraz prezentuje się bardziej nowocześnie.  Warto też zastanowić się, czy koniecznie chcemy mieć obrączki identyczne – często zdarza się, że obrączka Panny Młodej posiada dodatkowe cyrkonie czy diamenciki. Warto też pamiętać, że obrączki jeśli zdecydujemy się na drapane czy matowe, z czasem ulegną one wygładzeniu i staną się błyszczące.

KROK 8 – wybór świadków

Świadek i świadkowa to zaszczytne funkcje, warto więc dokładnie przemyśleć, kogo chcemy poprosić o ich pełnienie. Naturalnym wyborem jest rodzeństwo, ale równie dobrze mogą to być bliscy przyjaciele, których zechcemy w ten sposób uhonorować. Warto też przemyśleć i jasno określić, czego oczekujemy od świadków i jakie będą ich obowiązki w trakcie ślubu i wesela. Zwykle świadkowa zajmuje się otrzymanymi przez Państwa Młodych kwiatami, zaś świadek często pełni też funkcję podczaszego na weselu i dba o dobrą zabawę wszystkich gości – również tych, którzy nikogo poza Młodą Parą nie znają.

KROK 9 – zaproszenia ślubne

Minimum 3 miesiące przed ślubem powinniśmy zacząć roznosić zaproszenia ślubne, więc musimy też odpowiednio wcześnie je wybrać lub zaprojektować. Warto zadbać o to, by styl zaproszeń w jakiś sposób licował z charakterem całej uroczystości, jeśli więc nasze wesele będzie miało jakiś motyw przewodni, np. będzie to styl PRL-u, dobrze będzie, jeśli zaproszenia w jakiś sposób będą do niego nawiązywały.

Krok 10 – uroda i styl

Pamiętajmy, ze w trakcie naszego ślubu i wesela, wszystkie oczy będą w naturalny sposób zwrócone na nas, więc musimy prezentować się idealnie. W tym celu należy przynajmniej 2-3 miesiące wcześniej odwiedzić kosmetyczkę, a także podszlifować umiejętności taneczne, które przydadzą nam się w trakcie pierwszego tańca weselnego.

ie gościom dowolność w tej kwestii, może to wywołać niepotrzebne zamieszanie na starcie imprezy. Warto też odpowiednio wcześnie zaplanować makijaż ślubny oraz fryzurę.  Tym celu najlepiej est umówić się na próbny makijaż i czesanie, by uniknąć rozczarowań i nerwów w ten wyjątkowy dzień.

 

O serwisie

Poradnik dotyczy organizacji przyjęcia weselnego. Na stronie znajdziesz informacje o tym, jak urządzić wspaniałe wesele bez zbędnych kosztów a żeby wszyscy dobrze się bawili.

Kontakt

kontakt@hotelpzm.pl

Galeria