Ubieramy pana młodego

Podczas ślubu i wesela to Panna Młoda skupia na sobie większą część uwagi gości, zaś jej wygląd – suknia, fryzura czy dobór dodatków - jest zwykle szeroko komentowany. Nie oznacza to jednak, że Pan Młody może wyglądać w tym wyjątkowym dniu byle jak. Wręcz przeciwnie – dla niego również jest to okazja, by zaprezentować się z jak najlepszej strony i podkreślić strojem swój charakter, upodobania oraz osobowość. Przyjrzyjmy się zatem, jakie opcja ma Pan Młody w kwestii doboru kreacji na własny ślub

Propozycja 1 – garnitur

Pod pojęciem garnituru rozumiemy spodnie oraz marynarkę, wykonane z tego samego materiału i stanowiące komplet. Niekiedy garnitur był też uzupełniany o kamizelkę, jednak ostatnio odchodzi się od tego zwyczaju. Osobnym zagadnieniem jest kolor garnituru. Najbardziej klasyczne barwy to szary, granatowy oraz czarny, jednak na tym nie kończą się możliwości Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne są garnitury w różnych odcieniach granatu, co można zaobserwować choćby w czasie oficjalnych wystąpień czołowych europejskich polityków.

Jeżeli Pan Młody ma ochotę, może rozwinąć wodze fantazji i zdecydować się na garnitur w zupełnie nietypowym odcieniu, np. fioletowy, zielony czy inny. Należy jednak unikać ciepłych odcieni brązu, ponieważ kojarzone są one raczej ze starszymi panami w słomkowych kapelusikach.

Oczywiście, warto postarać się, by kolor garnituru korespondował z suknią ślubną Panny Młodej lub z dodatkami do niej. Ciekawym pomysłem jest również powtórzenie tej samej barwy w zaproszeniach ślubnych lub w dekoracjach stołów.

Propozycja 2 – smoking

Smoking tym różni się od garnituru, że klapy marynarki oraz zewnętrzne szwy w spodniach wykończone są luksusowym, błyszczącym materiałem – atłasem lub jedwabiem. Smoking jest znacznie bardziej elegancki od garnituru, ale należy pamiętać, że skutkiem tego nie nadaje się na każdą okazję. O ile w garniturze ślubnym możemy wybrać się na imieniny czy spotkanie biznesowe, o tyle smoking w takich sytuacjach będzie taką sama przesadą, jak suknia balowa.

Smoking, w odróżnieniu od garnituru, występuje jedynie w dwóch kolorach: ciemnogranatowym oraz czarnym.

Propozycja 3 – frak

Charakterystyczną cechą fraka jest marynarka, zakończona przedłużonymi połami, które przypominają jaskółczy ogon. Kompletem do marynarki są spodnie bez mankietów oraz obowiązkowo biała koszula. Frak, podobnie, jak smoking, nadaje się jedynie na bardzo wyjątkowe okazje, chyba, że jesteśmy członkami rodziny królewskiej. Co więcej, garnitur czy smoking możemy założyć, wybierając się na ślub znajomego, natomiast frak zarezerwowany jest dla Pana Młodego i najbliższych osób, jak teściowie lub świadek. Fraki uchodzą za najbardziej elegancki strój męski i występują tylko i wyłącznie w kolorze czarnym.

 

 

O serwisie

Poradnik dotyczy organizacji przyjęcia weselnego. Na stronie znajdziesz informacje o tym, jak urządzić wspaniałe wesele bez zbędnych kosztów a żeby wszyscy dobrze się bawili.

Kontakt

kontakt@hotelpzm.pl

Galeria