Wesele w restauracji czy w hotelu?

Planując urządzenie własnego wesela, stajemy przede wszystkim przed kwestią wyboru lokalizacji dla naszej imprezy. O ile nie planujemy czegoś naprawdę wyjątkowego, jak plaża czy powiatowa remiza, zwykle pozostaje nam wybór pomiędzy restauracją a hotelem. Która z powyższych opcji jest bardziej korzystna? To zależy. Przyjrzyjmy się więc, jakie zalety posiada każda z nich.

Lokal na wyłączność

Decydując się na zorganizowanie wesela w restauracji, zwykle mamy cały lokal dla siebie, ponieważ tego dnia jest on wyłączony z użytku dla osób postronnych. Daje nam to poczucie swobody i intymnej, rodzinnej atmosfery, a także sprawia, że nie obawiamy się pozostawić bez opieki torebek, aparatów fotograficznych czy innych, cennych przedmiotów. W przypadku hotelu, sprawa nie wygląda już tak prosto, bowiem nie zawsze możliwe jest wyłączenie całości lokalu z użytkowania. Nikt nie oczekuje przecież, że hotel przestanie funkcjonować, odwoła rezerwacje pokoi i skupi się wyłącznie na naszych gościach – chyba, że zajmą oni wszystkie dostępne pokoje. Często jest też tak, że wesele, niezależnie od naszych preferencji, musi skończyć się o narzuconej z góry godzinie, by obsługa mogła uprzątnąć salę i przygotować ją do śniadania dla gości hotelowych.

Wygodny nocleg

Z drugiej jednak strony, decydując się na wesele w hotelu, nie musimy daleko szukać noclegów dla naszych gości. Z reguły przynajmniej kilka osób przyjeżdża z tak daleka, że nie ma możliwości, by w środku nocy wrócili do swoich domów,  zaś przed całą impreza muszą wyruszyć z domu bardzo wcześnie i przyjeżdżają na wesele już zmęczeni. W takim przypadku, umożliwienie im zameldowania się w hotelowym pokoju, odświeżenia po przebytej podróży i spokojnego przygotowania się do wesela, będzie dla nich dużym ułatwieniem.

Możliwość wynajęcia pokoju hotelowego w tym samym obiekcie, w którym odbywa się wesele, z pewnością docenią też rodziny z dziećmi. W takim przypadku, będą mogły bez problemu położyć pociechy spać i kontynuować zabawę, co jakiś czas zaglądając do pokoju i kontrolując, czy wszystko w porządku.

Parking dla gości

Kolejną zaletą hotelu jest parking, którym taki obiekt z pewnością dysponuje. W przypadku restauracji, szczególnie takich, które zlokalizowane są w centrach miast czy przy rynku na starym mieście, zaparkowanie samochodu może nie być kwestią tak oczywistą. W obu jednak przypadkach  - czy to w restauracji, czy w hotelu – należy koniecznie zapytać o ilość i koszt miejsc parkingowych, bowiem, szczególnie przy dużych weselach, może to być spory problem i duży koszt.

Dodatkowe atrakcje

Zarówno hotele, jak i restauracje, często oferują gościom weselnym oraz Młodej Parze rozmaite dodatkowe atrakcje. W przypadku hotelu zwykle jest to apartament dla nowożeńców, często stanowiący gratis od firmy, przy określonej liczbie gości. Zarówno hotele, jak i restauracje, mogą dysponować ogrodem, warto więc ustalić, czy jest możliwość ustawienia tam kilku stolików, szczególnie w miesiącach letnich, a także czy właściciele obiektu zgodzą się na przeprowadzenie tam sesji zdjęciowej, jeśli ogród prezentuje się na tyle efektownie, ze może stanowić dla niej tło.

 

O serwisie

Poradnik dotyczy organizacji przyjęcia weselnego. Na stronie znajdziesz informacje o tym, jak urządzić wspaniałe wesele bez zbędnych kosztów a żeby wszyscy dobrze się bawili.

Kontakt

kontakt@hotelpzm.pl

Galeria