Standardy oferowane przez sale ślubne

Kwestia wyboru odpowiedniej sali weselnej jest jedną z najistotniejszych decyzji, jakie musimy podjąć w związku z organizacją wesela. Od jej rozmiarów, lokalizacji, charakteru i wystroju zależeć będzie bowiem cała reszta – zarówno catering, jak i wygoda i dobra zabawa Państwa Młodych oraz gości. Standardy, oferowane przez sale weselne, są dość zróżnicowane, co oczywiście ma swoje odbicie w cenie.

Podstawowe udogodnienia

Do kanonu, oferowanego przez sale weselne, weszły elementy, bez których nie sposób wyobrazić sobie wesela, jak choćby powitanie Państwa Młodych chlebem i solą oraz powitalna lampka szampana dla gości. Decydując się na wybór sali weselnej, warto jednak doprecyzować, jak dokładnie będzie wyglądać takie powitanie – kto je przeprowadzi, ile będzie trwało, kto zapewni rekwizyty itp. Warto też zapytać o jakość szampana – oczywiście, nikt nie oczekuje, że będzie to ekskluzywny trunek z górnej półki, ale nie oznacza to, że musi pochodzić z dyskontu.

Standardem jest też lustro owoców lub szwedzki stół z owocami, zapewnianymi przez salę weselną.

Dodatkowe atrakcje

W zależności od tego, gdzie mieści się lokal weselny, możemy też liczyć na atrakcje dodatkowe, wliczone w cenę. Częsta praktyką jest zapewnienie Młodej Parze apartamentu dla nowożeńców – oczywiście w przypadku, gdy sala weselna mieści się w dworku lub hotelu.

Jeżeli obiekt dysponuje parkiem, ogrodem lub starodrzewiem, częstą praktyką jest umożliwienie Młodej Parze odbycia tam sesji zdjęciowej.

Wyższa półka

Niektóre lokale oferują gościom weselnym dodatkowe atrakcje, wyróżniające te obiekty na rynku. Może to być na przykład pieczenie barana na rożnie, albo fontanna czekoladowa czy inne atrakcje kulinarne, ale niekoniecznie musi to być coś związanego z konsumpcją. Niekiedy zdarza się, że lokal zapewnia kącik zabaw dla młodszych uczestników wesela, a także zatrudnia animatora, prowadzącego dla nich zabawy, podczas gdy rodzice mogą w spokoju zjeść obiad i uczestniczyć w weselu.

Diabeł tkwi w szczegółach

Standard usług, oferowanych przez salę weselną, nie pozostaje bez wpływu na koszty, jakie musimy w związku z tym ponieść. Ceny za tak zwany „talerzyk”, czyli za zabawę jednego gościa, mogą być bardzo zróżnicowane, warto więc precyzyjnie ustalić, co wchodzi w skład ceny i czy na pewno wszystkie te elementy będą nam potrzebne. W przypadku, gdy na weselu będzie spora ilość dzieci w różnym wieku, koniecznie należy zapytać, do ilu lat za dziecko nie płacimy w ogóle a do ilu – połowę stawki.

 

 

O serwisie

Poradnik dotyczy organizacji przyjęcia weselnego. Na stronie znajdziesz informacje o tym, jak urządzić wspaniałe wesele bez zbędnych kosztów a żeby wszyscy dobrze się bawili.

Kontakt

kontakt@hotelpzm.pl

Galeria