DJ na weselu zalety

Podstawowym warunkiem udanej weselnej zabawy jest odpowiednia oprawa muzyczna. Mamy w tej kwestii dwie opcje – możemy zdecydować się na zatrudnienie DJ-a lub orkiestry weselnej. O ile na tradycyjnych weselach orkiestra była obowiązkowym punktem programu, o tyle obecnie coraz częściej Pary Młode wybierają jednak DJ-a. Trudno się temu dziwić, ponieważ ta właśnie opcja posiada szereg zalet, których nie może zapewnić tradycyjna, weselna kapela.

Po pierwsze - cena

Orkiestra weselna to minimum 2 – 3 osoby, z których każda będzie pracować przez całą noc lub jej większość. Z te powodu, zatrudnienie orkiestry wiąże się ze znacznie większymi kosztami, niż w przypadku DJ-a. Co więcej, tradycją jest, że poza wynagrodzeniem, dla orkiestry również należy przewidzieć posiłki podczas zabawy weselnej, więc znów mamy dodatkowe koszty, mnożone przez liczbę członków kapeli. DJ jest więc rozwiązaniem znacznie tańszym, tym bardziej,  ze w odróżnieniu od członków orkiestry nie pracuje aż tak ciężko – nikt nie wymaga od niego śpiewu czy grania na instrumentach, a jedynie sprawnej obsługi konsoli, więc stawki DJ-ów są znacznie bardziej korzystne dla Pary Młodej.

Po drugie – repertuar

Faktem jest, że na weselach króluj raczej piosenki, nazwijmy to, niższych lotów. Niezależnie od tego, jakiej muzyki słuchają Państwo Młodzi (lub każde z nich z osobna), podczas zabawy weselnej  najlepiej sprawdzają się żywe, skoczne kawałki, które pozwalają gościom na szaloną zabawę. Niestety, większość wokalistów weselnych nie jest w stanie zaśpiewać w języku innym, niż polski, a polskie skoczne kawałki oznaczają ni mniej ni więcej, tylko disco polo. Jeżeli więc zależy nam, by muzyka była taneczna i lekka, a jednocześnie nie opowiadała o przysłowiowych majteczkach w kropeczki, DJ będzie z pewnością lepszym wyborem.

Co więcej, pamiętajmy też, że DJ może na bieżąco dobierać repertuar, w zależności od tego, jak przebiega impreza. Jeżeli więc w trakcie wesela okaże się, że np. starsi goście już wyszli, będzie mógł puścić ostrzejsze lub bardziej nowoczesne kawałki, co  pewnością docenią młodsi uczestnicy zabawy. Nie będzie również najmniejszego problemu z zamówieniem określonej piosenki dla Państwa Młodych czy kogoś z gości, co w przypadku zespołu, który może zwyczajnie nie znać danego utworu lub nie być w stanie go zaśpiewać, wcale nie jest sprawą oczywistą.

Po trzecie – mniejsza ilość przerw

Nie ma nic bardziej irytującego, niż powtarzany przez orkiestrę kawałek „a teraz idziemy na jednego” - zwłaszcza, gdy zdarza się co kilkanaście minut. Trudno jednak dziwić się muzykantom, że potrzebują przerwy – śpiewanie czy granie na instrumentach to ciężka, fizyczna praca, zaś klimatyzacja sal weselnych często pozostawia wiele do życzenia. Naturalną rzeczą jest więc fakt, że muzycy są po kilku godzinach zwyczajnie zmęczeni. DJ oczywiście też pracuje, ale w jego przypadku sprawa wygląda dokładnie odwrotnie – im dłuższe kawałki puszcza, tym mniej musi się uwijać przy konsolecie, więc goście dłużej potańczą. Warto też pamiętać, że DJ może nie tylko puszczać muzykę, ale też pełnić rolę wodzireja, dzięki czemu pomoże gościom zintegrować się i wciągnąć do zabawy, co ma szczególne znaczenie w przypadku, gdy rodziny i przyjaciele Państwa Młodych zupełnie się nie znają.

 

 

O serwisie

Poradnik dotyczy organizacji przyjęcia weselnego. Na stronie znajdziesz informacje o tym, jak urządzić wspaniałe wesele bez zbędnych kosztów a żeby wszyscy dobrze się bawili.

Kontakt

kontakt@hotelpzm.pl

Galeria